Menü

#iremaktaş

Big Litte Lies

0 Yorum

2 sene Önce

Dizi, Haber

Anonim

HBO’dan yeni bir dizi daha: Big Little Lies

HBO yine oldukça ilgi çekici bir dizi projesi ile karşımızda: Big Little Lies. Avustralyalı yazar Liane Moriarty’nin aynı adlı romanından ekrana uyarlanan proje, 2014’te New York Times en çok satanlar listesinde birinci sıradaydı. Bu kadar popüler ve başarılı bir romanın telif haklarını Netflix’e kaptırmamak için mücadele eden HBO sonunda Moriarty’i ikna ederek kolları sıvadı ve Big Little Lies 19 Şubat’ta ilk bölümü ile HBO ekranlarında yerini alacak.

İlk bölümüne sayılı gün kalan dizinin asıl ilgi çekici tarafı ise oyuncu kadrosu. Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Laura Dern, Alexander Skarsgard ve Shailene Woodley gibi ünlü ve başarılı Hollywood oyuncularını bir araya getiren bir HBO yapımının sağlam olmayacağı üzerine pek şüphe yok gibi. Yedi bölümlük yapımın yönetmen koltuğuna ise Dallas Buyers Club, Wild ve Demolition gibi filmleri ile tanınan Kanadalı yönetmen Jean Marc Vallee oturuyor. Oyuncular Reese Witherspoon ve Nicole Kidman ise dizinin ortak yapımcıları olarak yer alıyor. Yönetmen Vallee tarafından verilen bir kararla yedi bölümlük Big Little Lies, her gün dört sayfa olacak şekilde beş ay gibi uzun bir süre içerisinde çekilmiş. Bunun sebebi ise yönetmenin buna bir TV dizisi yapımı gözüyle değil de bir film gözüyle bakmak istemesiymiş. Sanırım buradan anlaşıldığı kadarıyla dizi romandaki birçok detayı atlamamış olacak ve hikâye ile karakterlerin rolünü düzgün bir bütün olarak verecek.

Kaliforniya zengini: rekabet, şehvet ve yalanlar

Big Little Lies’ın konusunun ne olduğuna gelirsek eğer kaba bir ifade ile Kaliforniya’nın sahil kesimindeki lüks villarında yaşayan dört kadının zaten en baştan beri sorunlu olan hayatlarının bir cinayetle sarsılması ve ardından gelen yalanlar, rekabet ve gruplaşmalar… (Romanda hikaye Sydney, Avustralya’daki zengin sahil kesiminde geçiyor). İlk bakışta Pretty Little Liars’ın ebeveyn versiyonu ve biraz da ortaya karışık Desperate Housewives benzeri bir yapım gibi dursa da Big Little Lies’ın bundan daha fazlası olduğu ve daha fazlasını anlatmak isteyeceği hiç kuşkusuz. Özellikle yazar Liane Moriarty’nin roman için çıkış noktasına kazara bir radyo röportajında bir kadının aile içi şiddet sorunu üzerine ettiği bir itiraf sebep olmuş. Aile içi şiddet, kadına karşı şiddet, zengin Kaliforniya sakinlerinin lüks ve şehvetli hayatları, eski eşleri, ikinci eşleri, kendi hayatlarındaki çıkmazları, arzuları, çıkarları, ebeveynlik ve yalanlar gibi unsurların merkezde yer alacağı güçlü bir hikâye anlatacak Big Little Lies.

Fragman

Bu yazıyı tam 1 yıl önce yazmışım. Dikkat edin, konu güncel olmayabilir.

Diğer Yazılarıma Göz Attınız mı?

Anonim

Konu ile alakalı yorumları bekliyorum. Yorumlarınız benim için çok değerlidir.

Yorumları lütfen doğru Türkçe ile yazın. Yorumların anlaşılır olması benim için önem taşıyor.