Menü

#iremaktaş

super mario run

0 Yorum

3 sene Önce

Haber, Teknoloji

Anonim

Super Mario Run App Store çıkış tarihi belli oldu

Super Mario hayranları sıkı durun, çünkü Nintendo cephesinden müthiş bir haber var. O çok sevdiğimiz bıyıklı, kırmızı bahçıvanlı, kahraman Mario amcamızın maceralarını nihayet telefonda ve tablette, istediğimiz zaman, istediğimiz yerde oynayabileceğiz. Tabii bunun haberi bu yılın Eylül ayında İphone 7 lansmanında verilmişti. Dev oyun şirketi Nintendo’nun bu kararı için birçoğumuz geç bile kalındığını düşünüyoruzdur eminim. Bilmeyenler duymayanlar vardır belki tekrardan bir hatırlatalım dedik. Ancak şimdi bir de merak edilen çıkış tarihi belli oldu. Şu an için sadece İOS tarihi açıklandı tabii ki de. 15 Aralık’ta Apple kullanıcılarının ilk elden deneyimleyeceği Super Mario Run için Android kullanıcıları biraz daha beklemek zorunda, 2017’den önce gözükmüyor maalesef.

Oyunun en önemli özelliği tek el ile kolayca oynanabilecek olması. Mario otamatik bir şekilde koşarken, zıplama ve diğer hareketler tek elle yapılabilecek. Super Mario Run, oyun severler için 3 ayrı oyun modu sunuyor: World Tour, Toad Rally ve Kingdom Builder. World Tour modunda Mario amcamız ile birlikte meşhur Prenses Peach’i kurtarmaya çalışırken hem dağ, taş, dere tepe aşıyoruz hem de zamana karşı da yarışıyoruz. Toad Rally’de diğer oyuncularla yarışıp puan biriktiriyoruz, yani multi player modu burada devreye giriyor. Biriktirdiğimiz bu puanları ise daha sonra Kingdom Builder modunda kendi krallığımızı inşa ederken kullanabiliyoruz. Bu kısımda da 100’den fazla oyun itemı var. Anlayacağınız oyunun mobil versiyonu klasik Mario oyunundan daha fazlasını vaat ediyor.

Super Mario Run App Store çıkış tarihi belli oldu

super mario run

Yalnız ufaxık bir kötü haber var o da oyunun maalesef ücretsiz olmaması. Ne yalan söyleyeyim ilk duyduğumda çok sevinmiştim daha sonra da ücretsiz olur diye umutlanmıştım. ABD’li kullanıcılar için belirlenen fiyat 9.99 dolar, Türkiye’deki biz Super Mario severler için ise 26.99 TL. İyi haber ise oyunun bir kısmını ücretsiz indirip oynama şansı veriyor olmaları. Yani oyunun geri kalan bölümlerine ulaşmak için tamamını satın almak gerekiyor. E bize de sadece beklemek düşüyor bu durumda. Neyse ki 15 Aralık’a şunun şurasında iki hafta kaldı da heyecanımızı bir an olsun dizginleyebiliriz. Merakla bekliyoruz. Bakalım yeni nesil mobil Super Mario oyunu nasıl olacak?

Bu yazıyı tam 1 yıl önce yazmışım. Dikkat edin, konu güncel olmayabilir.

Diğer Yazılarıma Göz Attınız mı?

Anonim

Konu ile alakalı yorumları bekliyorum. Yorumlarınız benim için çok değerlidir.

Yorumları lütfen doğru Türkçe ile yazın. Yorumların anlaşılır olması benim için önem taşıyor.